zaloguj się

lub

Profil do’ersa

Maciej Adamczak
59 lat, Mężczyzna, Zabrze
Finał
9190
głosów
Maciej

MOJA PRACA FINAŁOWA

Moje filmy

Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film
Film

Moje zdjęcia

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Krótko o mnie

☆ Jestem przede wszystkim żeglarzem, pasjonatem dalekich wypraw żeglarskich po morzach i oceanach całego świata. Udało mi się zwiedzić już wiele, ale ciągle mi mało, bo świat jest taki piękny, a tylko jachtem można dotrzeć do niesamowitych miejsc. Zwiedziłem Pacyfik - Kolumbię, Ekwador, Wyspy Perłowe, Karaiby od Bahamów Kuby do Wenezueli i od Barbados do Panamy, M. Śródziemne - my love, Atlantyk - Kanary, Wyspy Zielonego Przylądka, O. Indyjski - Seszele, M. Północne, Czerwone, Czarne i Bałtyk. Pływałem z załogami z Polski, Niemiec, Holandii. Włoch, Chin, Szwecji, Francji, Danii, Belgii, USA, Egiptu, Anglii, Danii, Turcji, Grecji, Rosji, Izraela, Maroka, Emiratów Arabskich, Ukrainy. Przepłynąłem już 118 000 mil morskich na jachtach, żaglowcach i luksusowych motorowcach. Prowadzę znany Best Sailing Club, którego członkowie pływają po całym świecie.
☆ Kręcę i montuję filmy z wypraw i publikuję na You Tube oraz Vimeo.
☆ Prowadzę też na FB niezwykle popularną Grupę " Żeglarze Fotografują i Filmują " , dzięki której powstaje olbrzymie archiwum niespotykanych zdjęć żeglarskich z całego świata.
☆ Pisuję artykuły o tematyce żeglarskie dla "Jachtingu" i "Żagli".
☆ Skacżę na spadochronie ( D5 ) - nauczyłem się tego w komandosach - służyłem w Lublińcu
☆ Latam szybowcami - jako amator i robię z tego filmy, staram się zdobyć licencję
☆ Nurkuję w Grecji, Włoszech, Egipcie, na Karaibach i Seszelach ze sprzętem i bez. Co za widoki na Seszelach,
☆ Gram na gitarze prowadzącej i basowej. Od liceum, ostatnio mam przerwę, bo mi na morzu w sztormie urwało kawałek palca :(

Czym zajmujesz się na co dzień

Jestem kapitanem jachtowym żeglugi wielkiej, filmowcem, dzinnikarzem. Każdego roku spędzam minimum 10 miesięcy na morzu ( często na kontraktach zagranicznych, z czego największy dotyczył jachtu motorowego długości 50 m. ). W Polsce dowodzę czasami na Zawiszy Czarnym, Pogorii, Kapitanie Głowackim. Byłem oficerem na Darze Młodzieży, Chopinie, Zaruskim, Zawiszy Czarnym, Pogorii, Kapitanie Borchardt. Przez rok byłem komandorem znanego w Polsce Klubu GTKŻ PTTK Gwarek - Zabrze. Znam wiele akwenów, portów i kotwicowisk całego świata oraz olbrzymią ilość typów jachtów. W większości portów mam oddanych przyjaciół. Nie spowodowałem nigdy najmniejszej kolizji lub wypadku. Udało mi się wyciągnąć z wody 3 osoby, które wypadły z cudzych jachtów i kutra rybackiego. Przeżyłem też potężne sztormy, jeden huragan, 3 pożary jachtów i parę razy tonąłem na dokładkę. Takie życie :)

Czy jesteś prawdziwym DOersem?

Tak, swoje marzenia zamieniam w czyny, właściwie nie marzę, tylko konsekwentnie zmierzam do celu, by niemożliwe stało się możliwe.

☆ Jak nie my, to kto ?

☆ Jak nie teraz, to kiedy ?

Co jest Twoją pasją?

☆☆☆☆ Żeglarstwo - jak wyżej oraz wszystkie sporty wodne , w tym nurkowanie

☆☆☆☆ Film - studiowałem filmoznawstwo z powodu mojej drugiej pasji - kina, filmowania, fotografowania i montażu

☆☆☆☆ Muzyka - kocham szczególnie muzykę rockową, organizowałem też wiele koncertów, m.in. Rolling Stones, Deep Purple, Stinga, zespołu Metalica,
Festiwale Rawa Blues, Odjazdy i Tratwa ( niektóre edycje, w ramach Alma - Art )

Co chciałbyś zrobić w przyszłości, jakie masz marzenia?

Chcę zrealizować ogromny, wymyślony przez siebie projekt ☆ Kiwi 360 ☆, czyli wyprawę dużym jachtem dookoła świata przez Nową Zelandię dla wszystkich wspierających - od 7 do 97 lat, nawet tych, którzy jeszcze nigdy nie widzieli pięknych delfinów, wielorybów i żółwii w rzeczywistości, jedynie na You Tube.

Trasa tego wieloetapowego rejsu prowadzi przez: Morze Północne, Biskaje, Półwysep Pirenejski, Kanary, Cabo Verde, Karaiby, W-y Perłowe, Galapagos, Markizy, Polinezję, Fiji, Australię, Papuę - Nowa Gwineę, Timor, Wyspy Kokosowe, Wyspę Bożego Narodzenia, Mauritius, Madagaskar, Afrykę Południową, Wyspę Św. Heleny, Senegal, Gambię, Maroko i Zachodnią Europę. Wyprawa Kiwi 360 potrwa minimum półtora roku i będzie podzielona na 20 etapów, w których udział może wziąć KAŻDY miłośnik podróży angażujący się w projekt Kiwi 360.

Mamy już parę jachtów do wyboru, szukam przede wszystkim niezbędnych środków finansowych ułatwiających pierwszą fazę realizacji Jest to jeden z największych polskich projektów żeglarskich. Ideą wyprawy jest umożliwienie popływania wszystkim : dziewczynkom, chłopakom, kobietom, mężczyznom, młodym i starym.
W naszym planie jest minimalizacja kosztów, by jak największa ilość uczestników mogła powiedzieć, że „niemożliwe jest możliwe” i że nie będąc żeglarzem można płynąć na Polinezję i.t.p.

To też początek stowarzyszenia organizującego niezwykłe, egzotyczne wyprawy po całym świecie. Będą one uwieczniane w formie filmów i fotografii cyfrowych oraz artykułów w prasie i transmisji radiowych.

Będą też w miarę możliwości prowadzone transmisje video na żywo z rejsów, także z wykorzystaniem dronów i tabletów oraz transmisje radiowe przez telefon satelitarny. Już to ćwiczyliśmy.

Chcę zaprosić na jeden z etapów kapelę rockową, na inny znany kabaret, filmowców, dziennikarzy, W końcu gosciłem już na swoich jachtach zespół Ziyo i Kasię Kowalską.

Popłyną z nami dzieci z rodzin patologicznych i poprawczaków. Będziemy odwiedzać szkoły, ośrodki młodzieżowe, organizacje i będziemy namawiać do udziału w wyprawie. Będziemy organizować konkursy, których laureaci popłyną z nami. Nie chcemy jednak masówki, popłyną najlepsi. Będzie to w pewnym sensie próba reaktywacji słynnego programu TV Gdańsk - " Latający Holender "

Poprowadzimy badania dla Polskiej Akademii Nauk - m.in. z życia delfinów, wielorybów, żółwii i ptaków.

Zrobię to !